Avrupa basını Beşiktaş ve Emirhan Delibaş’ı konuşuyor: Acımasız kararı!

Beşiktaş’ta genç futbolcu Emirhan Delibaş’ın sözleşmesi dün karşılıklı anlaşma sonucunda feshedildi. Sosyal medyada arkadaşlık uygulaması üzerinden bir profil oluşturduğu iddiaları sonrası siyah-beyazlı taraftarların tepki gösterdiği Emirhan Delibaş’ın sözleşmesinin feshedilmesi Türkiye’nin yanı sıra Avrupa basınında da geniş yer buldu.

THE SUN

Bir diğer ünlü İngiliz gazetesi The Sun ise, “Beşiktaş arkadaşlık sitesi profili nedeniyle gelecek vaat eden yıldızın sözleşmesini feshetti” ifadelerini kullandı.

LA GAZZETTA DELLO SPORT

İtalyan gazetesi haberi; ‘Beşiktaş genç Emirhan’ın sözleşmesini feshetti: Sebebi inanılmaz’ başlığıyla duyurdu. Haberde şu ifadelere yer verildi: Beşiktaş’ta yaşananlar inanılmaz. Türk kulübü genç Emirhan Delibaş ile olan sözleşmesini feshettiğini resmen açıkladı. Futbolcu, tanınmış bir arkadaşlık uygulamasında kendi profilini açtıktan sonra taraftarların tepkisi çekmişti.

DAILY MIRROR

“Futbolcu, çevrimiçi arkadaşlık sitesindeki profilinde yaşı hakkında yalan söylediği için kulübü tarafından kovuldu.”

CORRIERE DELLO SPORT

Bir diğer ünlü İtalyan gazetesi Corriere dello Sport ise, “Arkadaşlık sitesi profilinde yalanlar: Beşiktaş’ın kararı acımasız. Genç bir futbolcunun arkadaşlık sitesindeki varlığı nedeniyle sözleşmesi feshedildi” ifadelerine yer verdi.

MUNDO DEPORTIVO

“Beşiktaş, arkadaşlık sitesi profili iddiaları nedeniyle çıkan tartışmalar üzerine genç oyuncunun sözleşmesini feshetti.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x