Emin Çölaşan neden yazmıyor… Okurlar merak etti, Odatv açtı sordu

Sözcü gazetesinin tecrübeli yazarı Emin Çölaşan bir aydır yazı yazmıyor. Bilindiği üzere Sözcü Gazetesi, yaptığı açıklamada Emin Çölaşan’ın yazılarına sağlık nedeniyle ara verdiğini açıklamıştı.

Bu açıklamanın üzerinden bir ay geçti. Odatv, Emin Çölaşan’ın sağlık durumuyla ilgili eşi eski Danıştay Başsavcısı ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) başkanı Tansel Çölaşan’ı aradı.

Tansel Çölaşan, eşinin bel omurundan bir rahatsızlık geçirdiğini ve yatakta tedavi gördüğünü söyledi.

Emin Çölaşan’ın fizik tedavi gördüğünü ifade eden Tansel Çölaşan, tedavinin bitmesinin ardından eşinin yazılarını yeniden yazacağını ifade etti.

EMİN ÇÖLAŞAN KİMDİR

14 Mart 1942’de Ankara’da doğdu. Mustafa Kemal Atatürk döneminde Adalet Bakanlığı, ilk Menderes hükûmetinde Milli Savunma Bakanlığı yapmış olan Refik Şevket İnce’nin torunu, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün ilk müdürlerinden Prof. Dr. Ümran Çölaşan’ın oğlu, Hüsamettin Cindoruk’un kuzeni. Ortaokul ve liseyi TED Ankara Kolejinde okudu. 1965’te ODTÜ İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu.

Sırasıyla Devlet Planlama Teşkilatı, Maliye Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı ve PETKİM’de çalıştı.

1972 ve 1974 yıllarında İcen Börtücene ile beraber hazırladığı araştırma çalışmalarıyla Milliyet gazetesinin düzenlediği Ali Naci Karacan Yazı Yarışması’nda üst üste iki yıl birincilik ödülünü kazandı. Gazeteciliğe 1977 yılında Milliyet gazetesinde başladı. 1985 yılında Hürriyet gazetesine geçti, 1989’da bu gazetede köşe yazarı oldu. Emin Çölaşan’ın, Hürriyet gazetesindeki köşe yazarlığına 14 Ağustos 2007 tarihinde son verildi. Ayrılışının ardından Sözcü gazetesinde 2 yıl kadar Hürriyet’te yazdığı eski yazılarına yer verilen Çölaşan, 13 Ekim 2009’dan beri Sözcü’de yazarlık yapmakta.

1972 yılında hukukçu (T.C. Danıştay Eski Başsavcısı) Tansel Çölaşan‘la evlendi.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x